Ciekawe… znane i nieznane zastosowania botoksu…

lekarze specjaliści > Botox > Ciekawe… znane i nieznane zastosowania botoksu…

Specjaliści Radzą

Ciekawe… znane i nieznane zastosowania botoksu…

Początkowo toksyna botulinowa wykorzystywana była do leczenia chorób okulistycznych czy neurologicznych

Początkowo toksyna botulinowa wykorzystywana była do leczenia chorób okulistycznych czy neurologicznych, teraz znalazła szerokie zastosowanie w medycynie anty-aging. Zabiegi z wykorzystaniem tzw botoksu są prewencją w powstawaniu zmarszczek mimicznych jak również pozwalają na walkę z już utrwalonymi zmarszczkami.

Problem nadpotliwości, niepoddający się leczeniu innymi metodami możemy również minimalizować wykorzystując toksynę botulinową.
Toksyna botulinowe w medycynie estetycznej znalazła zastosowanie głównie w leczeniu zmarszczek czoła, lwiej zmarszczki i kurzych łapek, jak również doskonale sprawdza się u pacjentów z tzw. „uśmiechem dziąsłowym”. Działanie jej polega na zablokowaniu lub ograniczeniu pracy mięśni, a tym samym zmniejszenie zmarszczek mimicznych. Toksyna ta znalazła zastosowanie ,b>w urologii w niektórych odmianach nietrzymania moczu, w neurologii u pacjentów z migrenami, z porażeniami spastycznymi, z dystonią szyjną i tikami, w okulistyce w leczeniu zeza i w kurczu powiek, w stomatologii w leczeniu bruksizmu, w laryngologii w leczeniu chrypki i jąkania, czy w dermatologii u pacjentów z nadpotliwością czoła, pach, stóp i dłoni. Inne rzadsze wskazania to nadmierne wydzielanie śliny przez gruczoły ślinowe, leczenie blizn, czy problemów z przełykaniem.

Początek działania toksyny botulinowej pojawia się w pierwszych dniach po wstrzyknięciu, a maksymalny efekt osiągamy po 2 tygodniach. Mimika i praca mięśni stopniowo powraca w przeciągu 3-4 miesięcy od zabiegu. Ilości toksyny podawane podczas zabiegów są bardzo małe i nie powodują działania ogólnoustrojowego. Bezpieczeństwo stosowania tej substancji jest bardzo duże, a ewentualne efekty niepożądane związane z zabiegiem ustępują całkowicie.

Toksyna Botulinowa, wbrew powszechnie panującym opiniom jest najlepszą prewencją powstawania zmarszczek mimicznych. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji dedykowane są zarówno osobom które jeszcze nie mają utrwalonych zmarszczek, ale cieszą się silną mimiką twarzy, jak również pacjentom ze zmarszczkami utrwalonymi jako pierwszy etap walki z nimi.


Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa

Klinika Ambroziak Oddział Piaseczno
ul. Młynarska 2a
05-500 Piaseczno

Tel.: +48 22 111 50 05;
szpital
zdjecie

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl